Şimdi Arayın!

FitSprey

Biz Sizi Arayalım

FitSprey

Ürün Fiyatı: 39 TL

Çatlaklar iyi mi oluşur ve vücudun hangi bölümlerinde daha sık görülür?

FitSprey Ürün Özellilkleri

SİPARİŞ FORMU

Ürün Seçiniz:

Teslimat Bilgileriniz:

Ödeme Şekli Seçiniz:

Selülit ve Çatlak Giderici
Çatlaklar iyi mi oluşur ve vücudun hangi bölümlerinde daha sık görülür? Oluşumunu önlemek ve mevcut olanları tedavi etmek mümkün mü? Uzmanlar, çatlakların gelişme çağındaki genç kızlarda, gebelerde ve kortizon tedavisi sonucunda ortaya çıkabileceğini belirtiyor.

Vücut çatlakları çözümsüz değil !
Vücut çatlaklarını tıpkı birer yara izi gibi değerlendirmek olası. Cilt aşırı derecede basınçla karşılaştığında yıpranır. Dolayısıyla cildin yapısı bozulur ve çatlaklar ortaya çıkar. Önceleri pembe renkli olan bu çatlaklar giderek beyaza yakın bir renk alır. Ciltteki bu noktalar bronzlaşmaz ve gözden kaybolmaz. Bu çatlakları ortadan kaldırmaktansa çatlak oluşumunu önlemek daha kolaydır. Çatlakların ortadan kaldırılması için ise, çoğu kez kolay estetik müdahalelere veya kozmetik ürünlerine ihtiyaç duyulur.

Soğuk suyla duş yapmak en iyi çözümlerden biri. Duşu çatlakların bulunduğu bölgenin üzerine tutarak dairesel hareketlerle gezdirmek de kan dolaşımını artıracağı için, yeni oluşmuş taze çatlakların ortadan kaldırılması için tesirli bir yol. Bu şekilde hücreler canlanarak yine elastik bir yapıya kavuşacak, dolayısıyla da çatlaklar kaybolacaktır.

Çatlakları önlemek için öneriler ?
Bütün rahatsızlıklarda olduğu gibi, vücut çatlaklarının da oluşmasını önlemek, rehabilitasyon etmekten daha kolaydır. Bunun için de ilk olarak cildin elastikiyetinin sağlanması gerekir.

Ayrı olarak kimi hususlara da dikkat etmelisiniz:
Kısa vakitte aşırı miktarda kilo alıp vermekten kaçının. Cilt, vücuttaki yağ miktarının artıp azalmasıyla beraber aynı hızda esnemeyi muvaffak olamadığı için yıpranır ve çatlaklar oluşur.

Cildin elastikiyetini kazanması ve savunması için gayret sarf edin. Bu amaçla yumuşatıcı yağlar, A, E ve F vitamini, kolajen, elastin ve hyalüranik asit istikametinden zengin çatlak giderici kozmetik ürünleri düzenli olarak kullanmayı alışkanlık haline kazancın olsun.

Çok dar elbiseler giymemeye özen gösterin. Bu tür elbiseler kan dolaşımını güçleştirerek, cilde şart olan oksijenin sağlanmasını engeller. Oksijen almayan cilt yeteri kadar beslenemediği için daha kolay yıpranır ve deformasyona uğrar.